€ / EUR

logo-centrum-kotlov-levice-header-eshop-kotly

Magazín

Grilovanie & Záhrada

Krby & Kachle

 

 

Grilovanie

2024

Predstavíme si hlavné prednosti plynových grilov a uvedieme aj argumenty v porovnaní s bežnými typmi grilov a nevyhneme sa ani nevýhodám. V porovnaní s bežnými grilmi ako sú grily na drevené uhlie alebo elektrické grily, plynový gril jednoznačne ponúka mnoho výhod.

Grilovanie

2024

Žiaden gril nie je vhodný na všetky prípady: Kto by si mal kúpiť aký gril a prečo! V tomto článku sa dozviete všetko potrebné aby ste si dokázali spraviť dobrý prehľad o griloch a vybrať si s našou pomocou ten správny, ktorý vám bude vyhovovať.
 
hampton-h305

Krby & Kachle

2023

Vykurovacia sezóna prináša rizikové obdobie, keď ľudia vo väčšej miere používajú zariadenia, ktoré spaľujú plynné, kvapalné alebo pevné palivá a z ktorých môže unikať CO (oxid uhoľnatý).

Krby & Kachle

2023

Krbové kachle sú rýchlym riešením bez zložitejších stavebných procesov - umiestnite, pripojíte sa na komín a
zakúrite. Lokálny zdroj tepla určený primárne pre jednu miestnosť resp. jeden spoločný priestor. Jedná sa vo
väčšej miere o teplovzdušné vykurovanie - /konvekčné/. Kachle sa zahrievajú rýchlo a efektívne.

 

 odber-noviniek-liolus-sk

Krby & Kachle

2023

Ako každý rok, tak aj teraz v roku 2023 vám pred sezónou prinášame krátky článok, kde sa dozviete viac o tom na čo sa pripraviť, resp. čo skontrolovať v nadchádzajúcej vykurovacej sezóne....

Grilovanie

2022

Domáci hamburger z grilu je jedno z najefektívnejších jedál, ktoré viete na grile pripraviť. Chutí všetkým, dospelým aj deťom. Výhodou je, že viac času zaberie predpríprava surovín, ale samotné ugrilovanie a servírovanie už nepredstavuje zložitú procedúru, čo robí z burgru ideálne jedlo aj pre návštevy a akcie pre viac ľudí.

Grilovanie

2022

Pred výberom grilu a správneho príslušenstva by ste mali mať na pamäti, že je dobré si niečo naštudovať, radi sme vám preto zhrnuli niekoľko základných otázok do jedného krátkeho, ale o to viac obsiahlejšieho článku, kde sa dozviete aký je ten ideálny gril pre vás na sezónu 2022 a všetky ďalšie po nej. Nové modely, nové vychytávky a zaujímavosti...

Krby & Kachle

2022

V dreve je viazané známe množstvo energie – záleží iba od vás, koľko z neho využijete a koľko stratíte. Okrem toho, spôsob kúrenia má rozhodujúci vplyv na účinnosť a životnosť pece. Správne kúriť sa treba naučiť. Nie je to nič zložité, ale treba poznať niekoľko dôležitých zásad a dodržiavať ich.

Krby & Kachle

2022

Plynový krb je dôležitou súčasťou zariadenia vášho interiéru. Je tvorcom nálady a dizajnovým prvkom v jednom. Predovšetkým vtedy, keď je dojem zo skutočného otvoreného ohňa dotiahnutý do detailov. Presťahovali ste sa, alebo chcete váš byt renovovať? Poverili ste architekta navrhnutím dizajnu plynového krbu? Alebo chcete presadiť svoje vlastné myšlienky? Kalfire vám ponúka škálu komponentov, ktoré potrebujete na to, aby ste si dali postaviť plynový krb presne podľa svojich predstáv.

Krby & Kachle

2022

Bežné krbové kachle fungujú na princípe teplovzdušného krbu, sálajú teplo ce predné sklo a konštrukciu kachlí a zároveň sú často vybavené aj priestorom okolo kachlí, ktorý funguje na miesenie a ohrievanie vzduchu prúdiaceho skrz ne.
Krby & Kachle

2021

Sálavé teplo nevíri prach. Konvekčné teplo má teda negatívny vplyv na alergie. Existujú však aj iné alternatívy. Napríklad akumulačné pece využívajú sálavé teplo. Toto teplo neovplyvňuje vzduch, ale priamo ohrieva telesá nachádzajúce sa v miestnosti. Telesá uvoľňujú naakumulované teplo späť do priestoru. Princíp je identický s tepelným účinkom slnka. Keď slnko svieti v zime, pociťujeme ho na pokožke aj napriek nízkym teplotám a cítime ich ohrievaciu silu.

Krby & Kachle

2021

Teplovzdušný krb s akumulačnými prstencami možno považovať za vylepšený teplovzdušný krb, pretože poskytuje veľký pohľad na oheň cez veľké presklené dvierka, no zároveň sa časť vyprodukovaného tepla akumuluje do masy prstencov umiestnených nad krbovóu vložkou a časť sa uvolňuje prostredníctvom teplého vzduchu.

Krby & Kachle

2021

Akumulačná pec je schopná naakumulovať veľké množstvo tepelnej energie z jednej dávky paliva do keramických akumulačných ťahov. Následne cez vonkajší plášť odovzdáva zdravé sálavé teplo rovnomerne niekoľko hodín. Intervaly prikladania paliva 6, 8, 12, 16 hodín. Akumulačnú pec je možné postaviť cez viac miestností.

Krby & Kachle

2020

Alergické ochorenia sú momentálne jednou z najväčších epidémií v Európe. Viac ako 150-miliónov Európanov trpí nejakou formou alergie a prieskumy hovoria, že v ďalšej dekáde sa ich počet vyšplhá až na 250-miliónov. Stúpajúci počet alergikov na Slovensku zachytávajú aj štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií. Napríklad len počet evidovaných pacientov s alergickou nádchou sa od roku 2000 do 2012 zvýšil o 192 484 pacientov.
 
Krby & Kachle

2020

Mnoho spoločností vyrábajúcich vykurovacie zariadenia už dnes aktívne funguje na trhu so širokým sortimentom produktov podporujúcich ekologické a efektívne fungovanie domácnosti v nízkoenergetických domoch. Je totiž nutné si povedať, že aj napriek mylnej predstave ľudí, že čím viac tým lepšie, už v aktuálnom období znamená naopak častokrát čím viac, tým horšie.

Krby & Kachle

2020

Horúce spaliny odovzdávajú energiu do vody pomocou výmenníka zabudovaného v krbovej vložke. Voda z teplovodného výmenníka ohriatá na 70-80 °C prúdi do akumulačnej nádrže. Tu sa ukladá a v prípade potreby sa využíva na ohrev radiátorov, podlahové kúrenie a ohrevu teplej úžitkovej vody. Teplovodný krb poskytuje zdroj energie pre vykurovanie celého domu a ohrev teplej úžitkovej vody nezávisle na ďalších zdrojoch energie.

Krby & Kachle

2019

Odbornosť a spoľahlivosť! U nás získate skutočnú a garantovanú odbornosť v rámci poradenstva ale aj realizácie. Sme v spolupráci so slovenským cechom kachliarov

Grilovanie

2019

NOVEMBER... keď si povieme toto slovo, tak každého z nás napadne, chladné jesenné počasie, oddych doma pri krbe, poprípade jesenné varenie doma v kuchyni a podobne. Máme však pre vás tip na skvelú vec a tou je grilovanie...