€ / EUR

logo-centrum-kotlov-levice-header-eshop-kotly

Hamburger na grile (Recept)

Domáci hamburger z grilu je jedno z najefektívnejších jedál, ktoré viete na grile pripraviť. Chutí všetkým, dospelým aj deťom. Výhodou je, že viac času zaberie predpríprava surovín, ale samotné ugrilovanie a servírovanie už nepredstavuje zložitú procedúru, čo robí z burgru ideálne jedlo aj pre návštevy a akcie pre viac ľudí.

>čítať ďalej

© 2022, Liolus


Grily na sezónu 2022, tipy a rady

Pred výberom grilu a správneho príslušenstva by ste mali mať na pamäti, že je dobré si niečo naštudovať, radi sme vám preto zhrnuli niekoľko základných otázok do jedného krátkeho, ale o to viac obsiahlejšieho článku, kde sa dozviete aký je ten ideálny gril pre vás na sezónu 2022 a všetky ďalšie po nej. Nové modely, nové vychytávky a zaujímavosti....

>čítať ďalej

© 2022, Liolus


Ako správne kúriť?
V dreve je viazané známe množstvo energie – záleží iba od vás, koľko z neho využijete a koľko stratíte. Okrem toho, spôsob kúrenia má rozhodujúci vplyv na účinnosť a životnosť pece. Správne kúriť sa treba naučiť. Nie je to nič zložité, ale treba poznať niekoľko dôležitých zásad a dodržiavať ich.

>čítať ďalej

© 2022, Liolus


Luxusný plynový krb
Plynový krb je dôležitou súčasťou zariadenia vášho interiéru. Je tvorcom nálady a dizajnovým prvkom v jednom. Predovšetkým vtedy, keď je dojem zo skutočného otvoreného ohňa dotiahnutý do detailov. Presťahovali ste sa, alebo chcete váš byt renovovať? Poverili ste architekta navrhnutím dizajnu plynového krbu? Alebo chcete presadiť svoje vlastné myšlienky? Kalfire vám ponúka škálu komponentov, ktoré potrebujete na to, aby ste si dali postaviť plynový krb presne podľa svojich predstáv.

>čítať ďalej

© 2022, Liolus


Ako funguje teplovzdušné kúrenie
Bežné krbové kachle fungujú na princípe teplovzdušného krbu, sálajú teplo ce predné sklo a konštrukciu kachlí a zároveň sú často vybavené aj priestorom okolo kachlí, ktorý funguje na miesenie a ohrievanie vzduchu prúdiaceho skrz ne.

>čítať ďalej

© 2022, Liolus


Čo je sálavé teplo, akumulácia?

Sálavé teplo nevíri prach. Konvekčné teplo má teda negatívny vplyv na alergie. Existujú však aj iné alternatívy. Napríklad akumulačné pece využívajú sálavé teplo. Toto teplo neovplyvňuje vzduch, ale priamo ohrieva telesá nachádzajúce sa v miestnosti. Telesá uvoľňujú naakumulované teplo späť do priestoru. Princíp je identický s tepelným účinkom slnka. Keď slnko svieti v zime, pociťujeme ho na pokožke aj napriek nízkym teplotám a cítime ich ohrievaciu silu.

>čítať ďalej

© 2021, Liolus


Teplovzdušný krb a akumulácia
Teplovzdušný krb s akumulačnými prstencami možno považovať za vylepšený teplovzdušný krb, pretože poskytuje veľký pohľad na oheň cez veľké presklené dvierka, no zároveň sa časť vyprodukovaného tepla akumuluje do masy prstencov umiestnených nad krbovóu vložkou a časť sa uvolňuje prostredníctvom teplého vzduchu.

>čítať ďalej

© 2021, Liolus


Akumulačná pec - Srdce domova

Akumulačná pec je schopná naakumulovať veľké množstvo tepelnej energie z jednej dávky paliva do keramických akumulačných ťahov. Následne cez vonkajší plášť odovzdáva zdravé sálavé teplo rovnomerne niekoľko hodín. Intervaly prikladania paliva 6, 8, 12, 16 hodín. Akumulačnú pec je možné postaviť cez viac miestností.

>čítať ďalej

© 2021, Liolus


Zdravé teplo? Sálanie!

„Alergické ochorenia sú momentálne jednou z najväčších epidémií v Európe. Viac ako 150-miliónov Európanov trpí nejakou formou alergie a prieskumy hovoria, že v ďalšej dekáde sa ich počet vyšplhá až na 250-miliónov. Stúpajúci počet alergikov na Slovensku zachytávajú aj štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií. Napríklad len počet evidovaných pacientov s alergickou nádchou sa od roku 2000 do 2012 zvýšil o 192 484 pacientov.

>čítať ďalej

© 2020, Liolus


Teplovodný výmenník v krbe

Horúce spaliny odovzdávajú energiu do vody pomocou výmenníka zabudovaného v krbovej vložke. Voda z teplovodného výmenníka ohriatá na 70-80 °C prúdi do akumulačnej nádrže. Tu sa ukladá a v prípade potreby sa využíva na ohrev radiátorov, podlahové kúrenie a ohrevu teplej úžitkovej vody. Teplovodný krb poskytuje zdroj energie pre vykurovanie celého domu a ohrev teplej úžitkovej vody nezávisle na ďalších zdrojoch energie.

>čítať ďalej

© 2020, Liolus


Moderný dom chce moderný krb

Mnoho spoločností vyrábajúcich vykurovacie zariadenia už dnes aktívne funguje na trhu so širokým sortimentom produktov podporujúcich ekologické a efektívne fungovanie domácnosti v nízkoenergetických domoch. Je totiž nutné si povedať, že aj napriek mylnej predstave ľudí, že čím viac tým lepšie, už v aktuálnom období znamená naopak častokrát čím viac, tým horšie.

>čítať ďalej

© 2020, Liolus


Grilovanie v Novembri?!

NOVEMBER... keď si povieme toto slovo, tak každého z nás napadne, chladné jesenné počasie, oddych doma pri krbe, poprípade jesenné varenie doma v kuchyni a podobne. Máme však pre vás tip na skvelú vec a tou je grilovanie...

>čítať ďalej

© 2019, Liolus


Spoznajte svet krbových kachiel

Odbornosť a spoľahlivosť! U nás získate skutočnú a garantovanú odbornosť v rámci poradenstva ale aj realizácie. Sme v spolupráci so slovenským cechom kachliarov

>čítať ďalej

© 2019, Liolus